Ako vybrať dodávateľa cateringu

Firemný večierok, rodinná oslava či svadba. Všetky tieto na prvý pohľad odlišné akcie majú jeden spoločný znak. Na každú z nich potrebujete ako organizátor zabezpečiť dostatok jedla pre väčší počet ľudí. Práve na takéto prípady sa hodí catering. Ako však vybrať spoľahlivého dodávateľa?

Prečo práve catering?

Catering vám prinesie viacero výhod, ktoré pri plánovaní podujatia oceníte. Môžete sa spoľahnúť na vysokú prispôsobivosť. Menu akcie a typ prevedenia pohostenia závisí len od vašich požiadaviek a rozpočtu. Výhodou je, že za vás celé menu prepraví catering až na miesto konania akcie. Zapožičať si môžete tiež inventár. Catering navyše ponúka rôzne doplnkové služby, ako je napríklad bar s barmanom.

Prvý dojem a záujem o vaše potreby

Ako sa hovorí, prvý dojem je najdôležitejší. Keď oslovíte firmu, ktorá ponúka cateringové služby, nezamerajte sa len na cenovú ponuku. Všímajte si spôsob jej komunikácie a prejavenú ochotu vám na 100 % vyhovieť. Pokiaľ počas prvých rozhovorov cítite na druhej strane nezáujem o vašu akciu, radšej sa hneď otočte a hľadajte ďalej. Dobrým znamením je pozorné vypočutie vašich požiadaviek.

Recenzie a odporúčania

Odporúčanie od známeho je lepšie ako akýkoľvek bohatý marketingový program. Pri hľadaní vhodného kandidáta sa preto nezabudnite sústrediť na recenzie. Pýtajte sa známych a poobzerajte sa po internete. Snažte sa vyhľadať len overiteľné a spoľahlivé odporúčania. Spoločnosť, ktorá poskytuje cateringové služby, na ktorú máte dobrú recenziu od príbuzného, by nemala vo finálnom výbere chýbať.

Schopnosť obslúžiť konkrétne podujatie

Nie každý catering je schopný obslúžiť akciu s viac ako 200 pozvanými a nie každý sa špecifikuje na podujatia s prísnou stolovou etiketou. Pri rozhodovaní preto venujte pozornosť aj histórii a skúsenostiam každej spoločnosti. Firma, ktorá organizuje perfektné rodinné oslavy a firemné večierky môže pri zabezpečovaní nóbl galavečera pohorieť.

Šéfkuchár a zamestnanci

Srdce každej cateringovej spoločnosti je šéfkuchár. Táto veľakrát prehliadaná osoba je zodpovedná za kvalitné prevedenie každého jedla. Cateringové služby by mali zamestnávať vyškoleného, spoľahlivého a skúseného kuchára. Ak sú podávané pokrmy zle spracované, negatívny dojem z oslavy už len tak niečo nezachráni.

Pri rozhodovaní medzi jednotlivými poskytovateľmi nezabúdajte ani na ich ostatných zamestnancov. Catering by mal disponovať ochotnými ľuďmi, ktorí dokopy tvoria zohraný tím. Samozrejmosťou je ich odbornosť a ideálne sú dlhoročné skúsenosti.

Ochutnávka

Ochutnávka vám pomôže uistiť sa, že objednané jedlo bude lahodné a hostia odídu domov s dobrým pocitom v žalúdku. Ochota cateringu poskytnúť ochutnávku zároveň svedčí o transparentnosti, spoľahlivosti a flexibilite.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 0 Priemer: 0]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *