Ako zorganizovať rodinnú oslavu bez starostí

Rôzne výročia, životné jubileá, svadby, krstiny, promócie… To všetko sú momenty, kedy sa spolu stretáva blízka a širšia rodina aj priatelia. Ak máte na starosti zorganizovanie oslavy práve vy, poradíme vám, na čo všetko by ste mali vopred myslieť. A nezabudli sme ani na tip, ktorý vám pomôže vychutnať si posedenie s rodinou naplno.

Kde sa bude oslava konať?

Miesto konania zvoľte podľa počtu pozvaných. Pri výbere zohľadnite tiež plánovanú dĺžku oslavy a pripravované aktivity. Pre užší okruh rodiny je vhodnejšie pripraviť posedenie u vás doma. V prípade pekného počasia oslavu oživí pohostenie v záhrade. Ak je pozvaných viac, vyberte vhodnú miestnosť, v teplejšom období roka sa môžete rozhodnúť aj pre exteriér.

Výber dátumu oslavy

Dátum a čas konania oslavy bude závisieť od viacerých faktorov. Limitovať vás bude váš vlastný program aj program tých, bez ktorých si ju neviete predstaviť. Dátum preto zlaďte aj s ich plánmi. Druhým faktorom je vyťaženosť priestorov, v ktorých sa má oslava konať. Tento problém odpadá, ak organizujete posedenie u vás doma, v prírode či parku.

Písomné pozvanie

Aj v čase e-mailov a SMS je vhodnejšie zaslať pozvánku na oslavu poštou. Na pozvánke by mali byť uvedené dátum, čas a miesto konania. I keď ste s mnohými pozvanými hovorili telefonicky, pozvánku zašlite aj im. Chystáte program alebo by ste chceli, aby mala oslava určenú tému? Nezabudnite v texte spomenúť aj tieto informácie.

Pohostenie pre každého

Hlavnou súčasťou každej oslavy je pohostenie. Ak sa posedenie nebude konať v reštaurácii, jeho prípravu môžete zvládnuť svojpomocne alebo vám jedlo zabezpečia cateringové služby. Aj pri menšom počte hostí vám cateringové služby ušetria množstvo času a energie, ktoré by ste inak strávili varením a pečením. Nehovoriac o potrebe koordinácie medzi jednotlivými zúčastnenými, ktorí by chceli k pohosteniu prispieť.

Catering Bratislava pre vás zabezpečí pohostenie podľa vášho výberu. Samozrejmosťou je dodržanie požiadaviek pre celiatikov, vegetariánov či ľudí s potravinovými intoleranciami.

Prestieranie, ktoré vyrazí dych

Aj vy máte radi ten pocit, keď vstúpite do krásne vyzdobenej miestnosti s prestretými stolmi? Prvý dojem, ktorý doslova ohúri každého prítomného, vám pomôžu vytvoriť cateringové služby. O nič sa nebudete musieť starať. Obrusy, obrúsky, poháre na nápoje, taniere, príbory aj servírovacie nádoby — to všetko pre vás zabezpečí vybraná spoločnosť. Na stoloch nebudú chýbať ani svietniky, vázy s kvetmi alebo iné dekorácie. Na vás bude len vybrať tému, v ktorej sa má celá výzdoba niesť. Tému nezabudnite zladiť s dizajnom pozvánky a pripravovanými aktivitami. Od pozvaných môžete požadovať tiež oblečenie, ktoré sa k nej bude hodiť.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *