Občerstvenie a program na firemný event

Pravidelné stretnutia zamestnancov firmy sú dôležitou súčasťou stmeľovania kolektívu, zlepšovania vzťahov a pomôžu naštartovať nové pracovné zanietenie. Bola vám pridelená úloha zorganizovať firemný event? Poradíme vám, ako na to.

Zvoľte vhodný dátum a miesto konania

Aby sa mohlo zúčastniť čo najviac pracovníkov spoločnosti, potrebné je nájsť vhodný termín. Ako prvé skontrolujte, kedy majú zamestnanci naplánované dovolenky a pracovné cesty. Druhým krokom bude oslovenie vedenia. Vybrané termíny s nimi konzultujte a zohľadnite ich časové možnosti. V prípade kolízie dátumov budete musieť nájsť vhodné riešenia. Výsledkom hľadania by mali byť dva až tri termíny, z ktorých potom vyberiete taký, aby sa na stretnutí mohli zúčastniť pokiaľ možno všetci pozvaní.

S prespaním alebo bez?

Firemnou akciou môže byť oslava dôležitých úspechov spoločnosti, jej výročia alebo aj viacdňový teambuildig. Podľa typu eventu si zostavte zoznam vašich požiadaviek na priestory. Pri hľadaní vhodného miesta myslite na dobrú dostupnosť, možnosti parkovania a vopred sa presvedčte, či ho budete môcť tiež dotvoriť pomocou výzdoby. Tá pomôže navodiť želanú atmosféru, pričom by sa zamestnanci nemali cítiť ako v práci.

Téma a poslanie eventu

Každý firemný event má určenú svoju hlavnú tému. Môže sa jednať o vianočný večierok, oslavu pätnásteho výročia vzniku spoločnosti a svoju tému môže mať aj teambuildig. V duchu témy by ste potom mali ladiť všetky detaily od pozvánok, cez výzdobu až po prestieranie. Pokiaľ organizujete večierok, v súlade so zvolenou témou môže byť, ak je to vhodné, tiež dress code.

Program bod za bodom

Keď sú už jasné zameranie a téma stretnutia, môžete sa pustiť do prípravy programu. Body dané vedením spoločnosti bude potrebné vhodne usporiadať, pridať by ste mali čas na jedlo, rozhovory či spoločné aktivity. Všetko plánujte podľa účelu akcie, časový harmonogram by mal mať zároveň dostatočnú rezervu. Pokiaľ chystáte akciu na niekoľko hodín či celý víkend, nezabudnite na prestávky a čas na oddych.

Kvalitné jedlo a nápoje

Na každej firemnej akcii by sa jej zamestnanci mali cítiť dobre. Či sa jedná o formálnu udalosť alebo menej formálny čas zameraný na utužovanie vzťahov, dôležitou súčasťou sú chutné pokrmy. Zabezpečiť všetko bez toho, aby ste museli koordinovať nákupy, varenie či prípravu chuťoviek vám pomôže catering. Každý chod aj jednotlivé jedlá počas dňa si vopred naplánujte a vyberte menu.

Barový servis na váš večierok

Akcia naplánovaná na celý večer by mala zahŕňať aj čas na menej formálne rozhovory. Takýmto miestom môže byť, napríklad, bar s obsluhou. Na tento účel si môžete objednať barový servis. Kvalitné alkoholické nápoje podávané v príjemnom prostredí dovolia hosťom oddeliť sa od centra diania, pričom stále zostanú prítomní na akcii.

fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *