Pre domácnosť ako zo škatuľky

Aj vy máte radi ten pocit, keď sa domácnosť dokonale leskne a vy si spokojne sadnete k šálke dobrého čaju? Na takého upratovanie budete potrebovať množstvo pomocníkov. Poradíme vám, ako ich vybrať.

Okná bez šmúh

Každá gazdiná si aspoň raz za rok umyje okná. Pri ich leštení sa však môžete stretnúť s nevzhľadnými šmuhami, ktoré celý dojem zbytočne pokazia. Počas dlhých mesiacov sa na oknách zachytávajú rôzne nečistoty. Aby ste ich z neho dostali dole, budete potrebovať teplú vodu a čistiace prostriedky na umývanie okien. Na umývanie si vyberte čas, kedy na sklo okna nepáli slnko. To by spôsobilo prirýchle zasychanie vody a na skle by zostávali po nej stopy.

Začnite utretím rámov. Potom umyte roztokom z vedra sklenú plochu a následne po jej povrchu prejdite stierkou. Aby ste odsali prebytočnú vlhkosť z okrajov okna, kde najčastejšie dochádza ku vzniku šmúh, vysajte ju papierovými utierkami. Papierovými utierkami môžete doleštiť aj celý povrch okna. Niektoré ženy nedajú dopustiť na leštenie novinami.

Čisté WC bez baktérií a vodného kameňa

Na toalete sa pri jej používaní zachytáva množstvo baktérií. Problémom môžu byť aj zvyšky močového a vodného kameňa. Pre dokonalý lesk je potrebné použiť účinné prostriedky na dezinfekciu toalety. Dezinfekcia toalety rozpustí všetky nečistoty behom niekoľkých minút po jej nanesení. Použitím WC kefy ich z nej spoľahlivo odstránite. Pre dokonalý výsledok nezabudnite aplikovať dezinfekčný prostriedok aj pod okraj toaletnej misy. Aby sa vaše WC po umytí krásne rozvoňalo, môžete nakoniec použiť WC závesný gél alebo tabletu.

Stop mastnote

V kuchyni sú najväčším problémom nánosy mastnoty a výparov pri varení. Pravidelné čistenie tu vyžaduje nielen sporák, digestor či pracovná doska, ale tiež mikrovlnná rúra a obklad. Budete preto potrebovať účinné čistiace prostriedky do kuchyne. Zaručeným známym prostriedkom proti mastnote je Jar. Na trhu nájdete tiež ekologické čistiace prostriedky, ktoré chránia životné prostredie. Odstránia aj odolnú mastnotu a zájdenú špinu, dokonca tiež škvrny po cigaretovom dyme. Postačí naniesť na znečistený povrch a pretrieť handričkou. Kvalitné čistiace prostriedky do kuchyne nájdete aj v e-shope drobnosti.sk. Okrem toho tu nakúpite množstvo pomôcok, ktoré vám pri čistení pomôžu. Nájdete tu tiež prostriedky na pranie, osviežovače a čističky vzduchu, športové potreby, ochranné pomôcky, chovateľské potreby a mnoho iného tovaru, ktorý vo vašej domácnosti iste využijete.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
1 komentár
  1. Letícia

    Ďakujem za skvelé rady.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *