Nesadla vám kozmetika? Recyklujte ju!

Koláž ženských tvárí a kozmetiky

Ou, zasa ste sa netrafili do toho správneho odtieňa mejkapu? Nevyhadzujte ho! Ešte predtým si prečítajte pár tipov ako použiť zdanlivo nepoužiteľné. Uvarte zo zbytkovej kozmetiky recyklovaný elixír.

Keď vám nesadol mejkap

Určite poznáte zásady nakupovania mejkapu: pri dennom svetle, na zápästie, najlepšie s kamarátkou, ktorá vám pravdivo povie, či vám mejkap sadne alebo nie. Aj tak sa často stáva, že mejkap je prisvetlý alebo príliš tmavý. Urobte to ako profesionálky! Veľmi svetlý mejkap poslúži ako rozjasňovač a maskovač tmavých kruhov pod očami. Tmavý mejkap môžete zmiešať so svetlým. Aby ste získali správny odtieň, chce to niekoľko pokusov. Ak ste si tmavý mejkap kúpili v zime skúste počkať do leta. Možno vám sadne presne na odtieň vašej opálenej pokožky.

Silný lak na vlasy

A stalo sa. Vietor vám cestou do práce zničil účes a vy ste si v návale zlosti kúpili ten najsilnejší lak, aký ste našli? Lenže… Takýto lak sa postará o chýrečný účes ala „helma“. Nemusíte ho hneď vyhadzovať. Odložte ho na špeciálne príležitosti, keď budete potrebovať fixovať slávnostné účesy, alebo pôjdete zjazdovať na lyžiach. Je tu aj iná možnosť – silný lak na vlasy sa dá použiť aj ako impregnačný sprej na obuv. Ale pozor, iba na látkovú!

Tmavý rúž

Nevhodný odtieň rúžu sa koriguje o niečo ťažšie, hlavne ak je tmavý. Pomôcť môže vrstva svetlého lesku na narúžovaných perách, no  nie vždy a ak, tak len minimálne. Niektorým ženám navyše lesk nevyhovuje. Takže s rúžom naozaj opatrne už pri kupovaní.

Nevyhovujúci pleťový krém

Aj s pleťovým krémom, ktorý vám nesadol sa dá experimentovať. Skôr, než ho vyhodíte… Ak je krém veľmi mastný, pokojne ho použite ako krém na ruky alebo hrošie päty. Pokiaľ to samozrejme nie je pár mililitrov krému, ktoré stáli celý majetok. V tom prípade ho radšej dajte kamarátke. Naopak, ak sa vám krém zdá príliš ľahký a nevyživujúci, použite ho na dekolt.

Zaťažené vlasy

Vlasy zaťažuje nielen silný lak, ale aj „príliš výživný“ šampón. Ak sa vlasy veľmi rýchlo mastia a sú spľasnuté, skúste zmeniť šampón. Ten nevyhovujúci prelejte do dávkovača na mydlo a použite namiesto mydla. A nielen to, takýto šampón krásne vyčistí aj jemný hodváb a možno aj šporák.
Hospodárte kreatívne! Je to úsporné a celkom zábavné.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
1 komentár
  1. andrea

    u mna recyklacia vyzera tak, ze co mi nesadne, rozdam kamoskam :))

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *