Je duševná nevera neverou?

Nevera rozdeľuje partnerov

Vadilo by vám viac keby vás podviedol telom alebo dušou? Telesná nevera vraj pre mužov nič neznamená. Hľadajú rozptýlenie a nové telo. Ale čo ženy?

Nevera u mužov

Možno vás skutočne milujú a hľadajú iba fyzické dobrodružstvo, ktoré váš vzťah nijako neohrozí, dokonca mu môže pomôcť. Samozrejme ak o nevere neviete. Ak sa však zamilujú inde, máte problém. Nevera všeobecne sa ťažko dokazuje a tá duševná je prakticky nedokázateľná.Nakoniec sa môžete obmedziť len na výčitky: „ prečo s ňou tráviš viac času ako so mnou? Prečo ona to vie a ja to neviem? Prečo sa so mnou tak málo rozprávaš?“. Tie partnera väčšinou znechutia  a vás vyčerpajú. Alebo ste to vy kto nemá čisté svedomie?

Je to iba kamarát! Naozaj?

Trávite s „kamarátom“ viac času ako s vlastným partnerom? Vie o vás veci, ktoré partnerovi nehovoríte. Máte pocit, že vás viac „chápe“?  Máte problém pozrieť sa jeho partnerke priamo do očí? Zamlčiavate svojmu partnerovi, že ste boli zase s „ním“ a poviete radšej, že ste boli s kamarátkou na kávu? E-mailovú schránku máte plnú správ od NEHO a nie od partnera?  S kým si viac píšete online?

Ak by sa vás niekto opýtal či spolu niečo  máte, s čistým svedomím by ste odpovedali hlasné NIE.  Lebo je to pravda. Ale asi by vás pichla poznámka, že je vidieť, že si spolu príliš rozumiete. Z NIE by bolo do sveta kričiace ÁNO. Rozumieme si, chceme spolu byť, chceme sa rozprávať, chceme… ako by to povedali v rozprávke „my sa máme radi“. Prestáva vám vadiť, že ste s partnerom menej alebo vôbec? Nemáte potrebu sa mu zverovať lebo všetko poviete „kamarátovi“? Nebolo by vám celkom pochuti, keby si váš partner pozrel záznam zo stretnutia s vašim kamarátom? Ale prečo, nič pokútne predsa nerobíte. Iba sa jeden druhému pozeráte dlhšie do očí, smejete sa, letmo sa dotýkate. Aj keď ste si to nepovedali, reč vášho tela kričí chcem ťa. Nemusíte používať zdrobnenililinky, nemusíte ho oslovovať tuleník, prezradí vás melódia hlasu. Keď je duševne neverná žena – čo sa stáva častejšie, jej partner nato zriedka príde. Zvlášť ak ide o dlhodobé vzťahy, kde muž svoju polovičku vníma oveľa menej ako predtým. Niekedy si nevšimne, že si nedali týždeň pusu, že sa nerozprávajú, že ju nepohladkal, neobjal. Veď sa ľúbia, už to vedia, tak načo. Jeho ženička ho takto môže podvádzať veľmi dlho.

Prečo odchádzajú zo vzťahu ženy a prečo muži?

Legenda vraví, že ženy ak odchádzajú zo vzťahu, tak je to definitívne a preto, že im chýba láska. Cit. Takpovediac – z duševných dôvodov. Opačné pohlavie ak má milenku tak ju má zväčša preto, že ho omrzelo telo stabilnej partnerky. Muži takisto vnímajú fyzickú neveru partnerky oveľa dramatickejšie ako to že ľúbi niekoho iného. Hlavne, že s ním nič nemala.

Práca – semenisko nevery

Na duševnú neveru sú ako stvorené pracovné vzťahy. V práci trávime veľkú časť svojho života. Prežívame tam najintenzívnejšie chvíle dňa, stres, adrenalín, riešime problémy (s kolegami). Keď prídeme domov padneme mŕtve a nie vždy sa nám chce preberať čo bolo v práci. A partnerovi o to menej. Nakoniec zistíme, že sme s kolegom v práci prebrali úplne všetko, chodíme  s ním na obed, niekedy aj po práci a vlastne jediné čo spolu nemáme je xes (čítajte odzadu).

Tak na záver, ako pravil doktor Plzák, treba mať troch mužov/ženy – jedného, s ktorým žijete, druhého na sex a posledného, ktorého milujete. Kávu tri v jednom už vyrábajú, ale čo chlapov?

Pokračovanie nabudúce…

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 3 Priemer: 2]
Značky:, ,
1 komentár
  1. andrea

    Jedno cinske prislovie hovorilo, ze myslienky predurcuju nase ciny. Je to prvy krok ku zrade partnera a skutocnej nevere.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *