Vystavajte si kvalitný šatník s minimálnymi nákladmi

Mladá žena s rozhádzaným oblečením

Základnými stavebnými kameňmi správne vystavaného šatníka sú kvalitné basic kúsky. O tom už snáď počula každá vkusne sa obliekajúca dáma. V tom, čo je basic, sa už módni poradcovia i nákupné maniačky rozchádzajú. Do drvivej väčšiny výpočtov sa však dostávajú slim džínsy, kardigén alebo sako, biele blúzky rôznych strihov, little black dress, klasické sukne, elegantné nohavice a samozrejme kožená kabelka a kvalitné kožené topánky. Z vrchných kúskov sa najčastejšie uvádzajú trenčkoty a elegantné kabáty. Podčiarknuté a zrátané, stovky až tisíce eur. Ak chcete vyzerať dobre a nevyprázdniť peňaženku do poslednej mince, ste na správnom mieste. Máme pre vás pár užitočných tipov ako nakúpiť a ušetriť.

Začnite jasnou stratégiou

Ak sa rozhodnete investovať do inovácie šatníka, v prvom rade si svoj zámer dobre rozmyslite. Naplánujte si, čo chcete kúpiť, ako budete jednotlivé kúsky kombinovať a koľko chcete investovať. Najlepšie urobíte, ak si to všetko zapíšete. Premýšľajte nad farebnosťou, materiálmi a potlačami. Neskôr sa môžete nechať z časti ovplyvniť ponukou obchodných domov, ale v každom prípade by ste sa nemali od svojej predstavy príliš vzďaľovať. V opačnom prípade sa vám môže stať hneď niekoľko nepríjemných vecí. Po prvé, uprostred nakupovania zistíte, že vám došli financie. Budete mať síce krásne šaty a možno aj nejakú tú blúzku, ale nebudete si mať čo obuť, o kabelke a doplnkoch ani nehovoriac. Pozor, naplánovaný rozpočet musí byť reálny vzhľadom na možnosti trhu i na váš budget. Druhá nepríjemnosť, ku ktorej sa môžete nerozumnými nákupmi dopracovať, je štýlová, farebná alebo iná nezhoda v jednotlivých kúskoch oblečenia. Veď to poznáte. Nohavice vyzerajú skvele, blúzka ešte lepšie, ale spolu to nejako nehrá. Dámske oblečenie sa najlepšie nakupuje v celých outfitoch. Jednotlivé kombinácie si preto dopredu naplánujte. Ďalšia možnosť je nakupovať nadčasové kúsky v neutrálnych farbách. Nakoniec, basic šatník si také niečo aj pýta. Obyčajne sa výborne kombinujú navzájom i s najrôznejšími doplnkami.

Nakupujte oblečenie z druhej ruky

Jeden z najistejších spôsobov, ako na móde ušetriť, je nákup v second handoch alebo v bazároch. Samozrejme, lacný tovar dnes môžete nájsť aj v mnohých obchodných domoch. Jeho nízka cena však ide ruka v ruke s podpriemernou kvalitou. Cez lacnú módu teda cesta nevedie. Oproti tomu, v obľúbených internetových bazároch nájdete množstvo nádherných a naozaj kvalitných kúskov za zlomok ich pôvodnej ceny. Mimoriadne sa tu oplatí nakupovať drahšie oblečenie, ako sú dámske kabáty, drahé kabelky alebo značkové džínsy či kostýmy. V porovnaní s novým tovarom ušetríte desiatky až stovky eur. Väčšina tovaru už, samozrejme, má isté známky nosenia, ale ak stavíte na naozaj kvalitné kúsky, ich opotrebovanie bude minimálne. Pri hľadaní sa zamerajte na bazáre, ktoré sa primárne špecializujú na oblečenie. Obyčajne v nich nájdete oveľa viac výborných ponúk. Jedným z najobľúbenejších je BabyBazar.sk, ktorý zahŕňa okrem kategórií oblečenia a potrieb pre deti i dámske a pánske oblečenie. Vďaka množstvu registrovaných užívateľov a širokej ponuke tovaru, tu iste nájdete všetko, čo váš šatník potrebuje.

Využívajte výpredaje s rozumom

Na výpredajoch, zľavách a akciových ponukách sa tiež dajú ušetriť nemalé financie. Tu však platí základná podmienka: vziať rozum do hrsti a nenechať sa oklamať obchodníkmi. Tí totiž využívajú množstvo overených trikov na zlákanie zákazníka. Jedným z nich je umelé navýšenie pôvodnej ceny. Každý si rád kúpi sukňu, ktorá je zlacnená na zlomok svojej pôvodnej ceny. To, či predtým stála o nejaké to euro viac alebo menej, nikto nezisťuje. Preto, ak sa rozhodnete pre nákup v akcii, nikdy nezvažujte novú cenu v porovnaní so starou. Pozerajte na ňu vzhľadom na svoj rozpočet. Ďalším trikom predajcov je umiestňovanie akciového tovaru v bezprostrednej blízkosti nových kolekcií. Ak porovnáte cenu akciového tovaru s najnovšími kúskami na trhu, rozdiel v cene vás láka nakupovať. Platí to, čo v predchádzajúcom prípade. Cenu tovaru vždy zvažujte vzhľadom na svoj budget.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 4]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *