Nadčasové doplnky alebo sú diamanty večné?

Šperk v kazete

Určite viete, že móda sa rýchlo mení a podlieha viacmenej kreatívnej predstavivosti módnych návrhárov, ktorí sa dokázali presadiť vo svete haute couture. Pár vyvolených určuje, čo sa kedy bude nosiť. Ale keď sa pozriete na prehliadky a tvorbu tých najznámejších tvárí, je vám jasné, že do šatníka by ste si mohla zadovážiť iba pár variácií na propagovaný trend. My, normálni smrteľníci, volíme skôr oblečenie klasické, výstredné prvky v našich očiach patria skôr na párty celebrít a červený koberec.

Z módneho móla do skrine?

Aj keď dokážeme spravidla odolať najnovším výstrelkom z New Yorku i Paríža, podliehame farebným variáciám a štýlom. A podľa nás si žiada nový šatník aj nové doplnky. Veľmi radi si kupujeme nové topánky, nové opasky, nové šály a šatky, novú bižutériu a šperky. Skoro si neuvedomujeme, že aj keď máme šperkovnicu naplnenú modernými kúskami, aj tak okrem strieborného prsteňa s drobným diamantom po babičke alebo jemne prepracovanej brošni, ktorá sa v rodine dedí z generácie na generáciu, nosíme iba pár ozdôb. Ostatné párkrát skombinujeme s trendovými šatami a blúzkou, ale potom ich necháme upadnúť do zabudnutia.

Diamantový prsteň

Klasické stálice vs. výkriky módy

Schválne nahliadnite do svojej krabičky s trblietavými pokladmi a popremýšľajte, ktoré šperky nosíte najčastejšie. Vytiahnete veľké trendy kruhy zo striebra a dreva, alebo skôr siahnete po zlatých náušniciach s diamantmi, ktoré ste dostala k osemnástke, maturite či promócií. Len sa znovu pozrite, kde ktorý klenot leží. Decentné zlaté náušnice s pôvabnými kameňmi budú na vrchu nielen preto, že môžu byť z bieleho, žltého alebo ružového drahocenného kovu, ale skôr preto, že sa ich jednoduchosť ľahko ladí a ich nadčasová elegancia oslní aj za desať či päťdesiat rokov. Podobne to asi bude aj s jemnou zlatou alebo striebornou retiazkou s príveskom, ktorú uprednostníte pred vybíjaným koženým obojkom a so zásnubným a snubným prsteňom, ktorý budete skôr nosiť ako obrovský kúsok z ružového plastu, ktorý vám prekryje celý kĺb prsta.

Strieborný náhrdelník

Trendy drahokam vs. večný svit diamantu

Rovnako ako farby, materiály a strihy i drahé kamene podliehajú módnym trendom. Jeden rok sa hreje na výslní ružový zafír a zelený smaragd, ďalšiu sezónu sa do popredia derie ohnivo červený rubín a žiarivo žltý citrín. Jeden drahokam sa hodí pre narodených v mesiaci Býk, iný je pre všetkých narodených v januári. Jediný kameň, ktorý medzi všetkými topásmi, turmalínmi a tanzanitmi, jantármi a olivínmi univerza vyniká a nenechá sa nimi zahanbiť, je diamant. Pokiaľ vlastníte diamantový šperk, verte, že v šperkovnici skrývate naozaj jedinečný skvost. Náušnice, náramok, prsteň, medailón či náhrdelník s diamantom budete milovať a nosiť vy, vaša dcéra i vaša vnučka s radosťou a hrdosťou ako k obyčajným outfitom, ktoré tento klenot rozžiari, tak aj k slávnostným róbam, ich nádheru vkusný šperk nezatieni, ale iba dokonalo zvýrazní.

Obdivujte módne trendy, hrajte sa s odtieňmi a designom, ale verte, že keď budete hľadať vhodnú ozdobu, určite siahnite po šperku s diamantom. Slovami klasika: diamanty sú večné!

Fotografie: © N.G.L. s.r.o.

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 4]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *