Päť tipov, ako zládnuť rozchod (+ jeden, ako mu predísť)

Na obdobie po rozchode sa nedá pripraviť. Je jedným z najťažších a najbolestnejších životných období, ktoré postretne asi každého. Priznávame, že neexistuje univerzálny liek na bolesť z rozchodu. Prinášame vám však aspoň päť rád, ktoré vám toto obdobie pomôžu zvládnu.

Neľutujte sa

Snažte sa na všetkom zlom nájsť niečo pozitívne. Skúste sa z tohto rozchodu poučiť a vyhnúť sa v budúcnosti rovnakým chybám. Zamerajte sa na racionálnu stránku problému, vyhnite sa výčitkám a vyťahovaním starých záležitostí.

Neobviňujte sa

Myslite na to, že za rozchod nemôžete len vy. Vo vzťahu sú vždy dvaja ľudia. Ak ste sa niekedy dopustili chyby, myslíte na to, že v tej situácii to mohlo byť najlepšie riešenie. Nehľadajte vinu len v sebe, ale zároveň ju nehľadajte ani v iných. Pri rozchodoch nie je možné nájsť jednoznačného vinníka. Nezaťažujte svoju myseľ tým, kto za rozchod môže alebo kto by mal byť za neho potrestaný.

Nepotláčajte smútok

Smútok je prirodzenou reakciou nášho organizmu na rozchod. Nemali by ste ho potláčať. Nebojujte s ním a nenechajte sa ani okolím presvedčiť, že by ste ho mali skrývať. Nechajte svojim emóciam voľnú cestu. Plačte a kričte koľko potrebujete.

Nestrácajte dôveru

Je prirodzené, že sa dvaja ľudia nezhodnú a po istom čase sa ich cesty rozdelia. Nehádžte všetkých ľudí do jedného vreca. Nikde nie je napísané, že ďalší vzťah nevydrží až do smrti.

Nájdite si spoločnosť

Vyplňte svoj voľný čas na 100 % a neopúšťajte sa. Choďte cvičiť, kúpte si dobrú knihu, doprajte si masáž. Ak potrebujete, požiadajte o pomoc priateľov. Nájdite si emocionálnu podporu, ktorá vám v tomto neľahkom období pomôže. Nebuďte v tomto období príliš dlho sám/a a hovorte otvorene o svojich pocitoch. Nehanbite sa. Môže vám to len pomôcť.

Dá sa rozchodu predísť?

Partnerská zhoda vám pomôže zistiť, ako sa váš vzťah môže vyvíjať, aké úskalia vás môžu postretnúť a ktoré vaše alebo partnerove vlastnosti môžu vzťah najviac ovplyvniť. Nenechajte pri výbere partnera nič na náhodu a zvýšte v budúcnosti svoju šancu predísť rozchodu.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *