Pokazil sa vám mobil? Máme pre vás rýchle riešenie

Bez mobilu už väčšina z nás nestrávi ani jeden deň. Používame ho doma, v práci, na nákupoch alebo na stretnutí s kamarátkami. Čo ale robiť, keď sa mobilný telefón nečakane pokazí? Bežať do opravy či kúpiť nový? V takomto prípade vám iste pomôže niekoľko rád z nasledujúceho článku.

Bude po oprave fungovať spoľahlivo?

Otázka, ktorá nás asi trápi najčastejšie je, či sa vôbec mobil dá opraviť tak, aby sa hneď znovu nepokazil. Pri väčšine bežných porúch to možné je. Na mobile sa dá vymeniť nie len batéria či ochranné sklo. Nahradiť sa dá aj poškodený displej, kamera alebo základná doska. Výmenou poškodeného dielu za nový získate telefón, ktorý bude fungovať spoľahlivo.

A čo cena?

oprave mobilov vynovia váš smartfón až po jeho diagnostike. Diagnostika určí presnú príčinu poruchy, na základe ktorej vám pracovník opravy smartfónov stanoví cenu. Podľa nej sa rozhodnete, či sa vám oplatí investovať do starého prístroja, alebo si zaobstaráte nový. Vo väčšine prípadov je však oprava výhodným riešením.

Autorizovaný alebo neautorizovaný servis

Pri výbere servisu smartfónov tiež potrebujete vyriešiť otázku, či svoj telefón zveríte do rúk autorizovaného alebo neautorizovaného servisu smartfónov. V autorizovanom elektroservise za opravu zaplatíte viac. Môžete sa však spoľahnúť na kvalitu odvedenej práce aj súčiastok. V neautorizovanom servise väčšinou zaplatíte o niečo menej. Ak chcete získať za nižšiu cenu rovnakú kvalitu opravy, alebo nechcete prísť o záruku na telefón, vyberte si servis, ktorý pri oprave použije len nové a originálne diely. Ak váš telefón nie je v záruke, v neautorizovanom servise smartfónov ušetríte aj použitím neoriginálnych dielov. Takéto náhradné diely sú rovnako kvalitné, no výrazne lacnejšie.

Ako dlho to potrvá?

Elektroservis vám väčšinu poškodení opraví na počkanie. Medzi tým si môžete posedieť v kaviarni alebo vybaviť drobné nákupy. Ak sa bude jednať o rozsiahlejšiu opravu, na váš mobil si budete musieť počkať niekoľko dní.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *