Pokazil sa, čo teraz?

Obklopuje nás každý deň. Je praktická, pomáha nás aj zabáva. Reč je o elektronike. Výhody jej používania už berieme ako samozrejmosť. No elektronika nefunguje vždy, ako by mala.

Výhodný notebook

Počítače a notebooky už patria k základnému vybaveniu domácností. Kým v domácnostiach seniorov stále prevládajú stolné počítače, mladšie ročníky uprednostňujú menšie notebooky. Je to najmä pre ich menšie rozmery, spotrebu a dostatočnú výdrž batérie. K notebooku je tiež možné pripojiť v prípade potreby väčšiu obrazovku a dokonca aj druhú klávesnicu. Pre tých, ktorým nevyhovuje ovládanie kurzora cez touch pad, je tu tiež možnosť pripojenia klasickej myši. Veľkou výhodou notebookov je ich malá váha. Dajú sa ľahko prenášať  a môžete si ich pokojne položiť aj na kolená. Ľahké prenášanie  oceníte aj v prípade poruchy notebooku. Môžete ho jednoducho vziať a zaniesť do opravy notebookov.

Televízna zábava

Bez dobrého filmu alebo obľúbeného seriálu si už väčšina z nás nevie predstaviť oddychový večer. Stúpajúca kvalita obrazu a zvuku v podobe HD alebo 3D vysielania náš zážitok ešte umocňuje. Ak sa váš televízor nespráva ako zvyčajne, rýchlo si to všimnete. Niekedy sa zmení kvalita zvuku. Môže sa tiež stať, že zvuk celkom vypadne. Televízor sa tiež môže začať prehrievať alebo sa na obrazovke objavia pásy. Ani jeden z problémov nie je dobré prehliadať. Najlepšie urobíte, ak hneď kontaktujete servis televízorov. Napríklad servis TV Bratislava. V oprave TV Bratislava vykonajú diagnostiku vášho televízora. Zistia, či došlo k poškodeniu obrazovky, riadiacej dosky alebo iných komponentov a odstránia zistené poruchy.

Malý pomocník tablet

Tablet je praktický najmä pre jeho malé rozmery. Keď k nemu pripojíte externú klávesnicu, môžete ho použiť aj ako počítač. Obľúbeným sa stal pre množstvo aplikácií, ktoré zvyšujú jeho všestrannosť. Použijete ho ako GPS, čítačku kníh a dokonca aj na kreslenie a hranie online hier. Pri poruche tabletu sa najčastejšie jedná o prasknutie displeja alebo plastu. Tablet sa tiež môže začať prehrievať alebo sa výrazne spomalí jeho výkon. Vtedy je najlepšie obrátiť sa na servis tabletov. Elektroservis zabezpečí výmenu poškodených dielov aj preinštalovanie operačného systému alebo odstránenie nepotrených hesiel. Postará sa o opravu nefungujúcich tlačidiel, zvuku alebo obrazovky, výmenu dotykových vrstiev alebo ochranného skla.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *