Lanové centrá namotajú každého: Hobby pre celú rodinu!

Lezenie v ľanovom centre

Patríte medzi aktívnych ľudí, ktorých kino nebaví? Chcete skúsiť niečo nové? Tak hop do športového, vezmite so sebou rodinu alebo kamarátov a vyrazte do lanových centier! Toto hobby môže robiť celá rodina.

Keď vás lano zachráni… od nudy!

Športové areály lanových centier sa nachádzajú pod šírym nebom. Komplex lanových prekážok je väčšinou umiestnený vo výške 8 až 10 metrov. Nemusíte sa však báť, na trať vás nepustia bez špeciálnej výbavy a prípravy. Treba absolvovať rozcvičku, nácvik istenia (počas zdolávania prekážok budete istení) a prejsť lezecký trenažér. V niektorých centrách vám vyškolení inštruktori ukážu aj prácu s horolezeckou výbavou.

Do lanového centra sa oblečte športovo a pohodlne, s ohľadom na počasie. Sexi tričká a žabky nechajte doma, s nesprávnou obuvou vás na trať určite nepustia.

Turčianske Teplice

Lanové centrum sa nachádza na termálnom kúpalisku Vieska. Môžete si so sebou vziať aj plavky a po zdolaní prekážok sa odmeniť kúpeľom.

Vstupná cena je rôzna, pohybuje sa od 2 do 6 eur v závislosti od zvolených produktov. Deti môžete poslať do detskej lanovej školy, kde sú pre nich pripravené nízke prekážky. Detskí inštruktori sa postarajú o tímové hry a súťaže, zatiaľ čo vy sa môžete vybrať na hodinový malý okruh, alebo absolvovať dlhší veľký okruh. Vyskúšajte sa prejsť po nepálskom moste, garniži, zdolajte lezeckú a visiacu stenu, vybláznite sa pri big swingu a nakoniec si zaskáčte ako Tarzan. Pod všetkými týmito názvami sa skrýva to isté – laná, siete a rahná.

Lanové centrum Turčianske Teplice poskytuje rôzne zľavy pre skupinky, pre firmy, stredné školy a podobne. Na požiadavku si môžete rezervovať celé centrum až na dva dni.

Lanový park – Monkey way

Tento komplex lanových prekážok (alebo opičia dráha) je oveľa menší ako v Turčianskych Tepliciach. Je to preto, lebo je súčasťou oveľa väčšieho komplexu – Sun Paradisu vo Veľkej Rači. Je určený len pre návštevníkov nad 150 cm a 12 rokov. Cena vstupu je 6,50 eur. V cene sú zahrnuté všetky lanové prekážky, ani zďaleka sa však nevyrovnajú tým v Turčianskych Tepliciach – sú umiestnené „iba“ 2 – 4 metre nad zemou.

Lanoland Bratislava

Lanové centrum, ktoré sa nachádza na Kolibe, môžete navštíviť od mája do októbra. Za hodinový vstup si dospelí zaplatia 8 eur, študenti 6,50 eur a za dieťa do 15 rokov zaplatíte 5 eur za 45 minút.

Čaká vás 5 lanových okruhov, ktoré sú rozdelené podľa náročnosti. Pozemný okruh je určený našim najmenším, modrý deťom do 15 rokov a červený je pre zdatných mladých ľudí a dospelých. Tímový žltý okruh oceníte, ak ste so sebou zobrali partnera alebo kamarátku. Čierny okruh je najťažší a určený len pre skúsených návštevníkov.

Lanové centrum Trnava

Komplex vám ponúka lanové prekážky a skoky rozdelené na okruhy – malý (5 eur) a veľký (6 eur). Deti sa vybláznia na prekážkach zabezpečených bezpečnostnou sieťou a vyskúšajú detskú lanovku, ktorú veľmi obľubujú. Ak by ste mali chuť vyskúšať niečo špeciálne, nie je nič lepšie ako atrakcia Powerfan. Jediná atrakcia svojho druhu na území Slovenska a Čiech za 2 eurá simuluje voľný pád z 13 metrovej výšky.

Hoci u nás lanové centrá vyrastajú ako huby po daždi, v porovnaní so západnými susedmi ich máme stále málo. Zatiaľ tu nemajú vybudovanú tradíciu, čo je však len otázka času. Veď kto by si neobľúbil toto spojenie športu a zábavy?

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *