Wellness: Bahno od ucha k uchu!

Platiť za blato? A dobrovoľne sa ním zapackať? Nie je to bežné, niektoré z nás však takto relaxujú! Bahenný zábal z vlastnej záhradky je síce milá alternatíva, no skúste radšej wellness odborníkov cez blato a objavte jeho liečivú moc.

Zabaľte sa a relaxujte!

Stále tomu príliš nedôverujete, dokonca je vám to odporné? Nejde síce o žiadnu voňavú penu či masku, ale uvidíte ako vám prospeje. Ktorá z vás by sa dala dobrovoľne ponatierať zmesou, ktorá vznikla reakciou termálnej vody s mäkkými horninami a špecifickou bakteriálnou mikroflórou? Možno zmeníte názor ak vymenujeme pozitívne účinky, ako sú pomoc pri ochoreniach pohybového aparátu, dýchacieho ústrojenstva, gynekologických ťažkostiach či regeneračnú, čistiacu a vyživovaciu podporu pre pokožku. Veď čo nespravíme pre krásu a zdravie? A v príjemnom prostredí, s príjemnou hudbou, v prítomnosti profesionálov úplne zabudnete nato, že sa váľate v bahne.

Bahenná turistika

Doprajte si bahenný zápal či masku z liečivého bahna. Takúto zdraviu a kráse prospešnú kúru si môžete dopriať buď jednorazovo alebo v rámci populárnych wellness pobytov. Na území Slovenska je mnoho termálnych prameňov a miest, kde si môžete dopriať tento bahenný zázrak. O piešťanskom liečivom bahne vedia už dlho aj v zahraničí, a preto toto mesto každoročne navštevujú masy turistov a zdraviachtivých ľudí. Niektorí z nich si bahno zamilujú natoľko, že by si ho najradšej zobrali so sebou. Napríklad delegácia z Honkongu prejavila záujem nielen o spoluprácu, ale chcela si nejaké bahno odviezť aj domov.

Čo sa týka samotných bahenných zábalov, líšia sa podľa toho, aký účinok sa nimi má dosiahnuť. Či ide o zábal alebo len obklad – účinný je v každom prípade. Je to vďaka tisíckam byliniek obsiahnutých v Alpskom rašelinovom bahne a dôležitým minerálom, ktoré obsahuje bahno z Mŕtveho mora. A to ani nemusíte ďaleko cestovať. Tento zázrak prírody si vychutnáte aj u nás doma.

Užívajte si relax

Už v staroveku mu podľahla egyptská kráľovná Kleopatra. Egypt vám síce k nohám nepadne, za to vaše telo vám poďakuje. Bahno a jeho zázračná sila využívaná po stáročia, ktorého účinky sú viditeľné na zdraví a kráse nielen žien, ale aj nášho drsnejšieho pokolenia.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *