Ako platiť v e-shopoch a cez Internet?

Nakupovanie online

Vybrali ste si tovar, v online košíku už máte niekoľko kúskov oblečenia, rybársku udicu a topánočky pre psa a chystáte sa platiť. Vo väčšine prípadov sa platí cez Cardpay, PayPal alebo Internet Bankigom. Čo to je?

Čo je to CP, IB, PP?
Platiť kartou, je najbežnejší spôsob a u nás sa využíva viac ako platba cez PayPal, ktorá je obľúbená skôr medzi mladými. Stačí, ak máte klasickú bankomatovú kartu, ktorá má na zadnej strane trojčíslie, nevyhnutné pre platbu kartou. Rovnako si musíte aktivovať službu „platba cez Internet“. Buď v banke (poplatok je okolo 1,5 eura) alebo cez Internetbanking.

A. CardPay je možnosť platby ak nakupujete online! Je to rýchly a bezpečný spôsob. Nemusíte čakať na bankový prevod, ako je to pri IB, platba prebehne ihneď. Pri platbe prostredníctvom Cardpay zadávate:

  • číslo platobnej karty,
  • dátum dokedy je karta validná (Month/Year),
  • meno vlastníka karty,
  • trojčíslie na zadnej strane.

B. PayPal  (Internetový platobný systém) alebo aj e-peňaženka je jednoduchý a bezpečný spôsob ako môžete zaplatiť za tovar. Je to platobný systém, ktorým sa dnes dá platiť v každom lepšom obchode. Na Slovensku je aktuálne dostupný PayPal účet  ako pre platenie, tak aj pre prijímanie peňazí. Ak chcete posielať platby cez PayPal treba byť zaregistrovaný. Registrácia vám zaberie len 10 minút. Potrebujete mať kartu, ktorá podporuje internetové platby a je odblokovaná na platby cez internet, na zadnej strane musia byť 3 číslice.

PayPal registrácia je síce jednoduchá, ale prebieha v angličtine! Za aktiváciu služby PayPal zaplatíte jednorazovo 1,5 eur. Nezabudnite, že pre nakupovanie vám bude stačiť účet Personal, ktorý je vedený celkom bez poplatkov. Platba cez PayPal je výnimočná v tom, že nemusíte nikde uvádzať svoje údaje z karty,všetko platíte anonymne! Vaše kompletné údaje má iba spoločnosť PayPal. Prevod peňazí je tak urýchlený a bezpečnejší.

Ak máte všetko vybavené, hor sa do nakupovania! Teda… ak máte dostatok financií na účte. Nakupovanie cez internet si určite zamilujete.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *