Lacný nákup a dovoz zdarma: OnLine

Lacné online nakupovanie

Lacný tovar a dovoz zdarma, to sú e-shopy. Zhľadávate po internete lacné oblečenie, doplnky a úzkoprofilové módne chuťovky? Ak sú zľavy, akcie a online bazáry vašou srdcovou záležitosťou vedzte, že nie ste sami.

Takmer tretina žien, ktorá využíva internet, denne vyhľadáva online možnosti nakupovania so službou free delivery, free shipping = čiže dovoz a poštovné zadarmo. Je to vášeň, láska, závislosť. Poznáte film Spoveď nákupnej maniačky? Nie je od veci vyberať si tovar s rozumom a dopredu si napísať, čo skutočne potrebujete.

Pozor na lákavé, ale zradné “FREE“. Nie každá stránka, kde máte free shipping ponúka skutočne dovoz zadarmo. Častokrát si vyhliadneme krásne čižmy, lodičky, nové šaty a keď príde na platenie  zistíme, že free je len pre UK alebo nad určitú sumu, ktorú vaša vyhliadnutá vec nepresahuje.

Väčšina stránok, ktoré ponúkajú poštovné alebo dovoz zadarmo sú zahraničné stránky dostupné v angličtine a iných jazykoch ako v slovenskom. Ak neviete po anglicky, nemusíte hneď odchádzať. Naučte sa základné slovíčka a surfovanie a nakupovanie vás bude o to viac baviť!

Medzi ďalšie prekážky pri online nakupovaní vám môže prísť do cesty práve platba. Ak nemáte aktivovanú platobnú kartu pre nákup online, vo väčšine prípadov ste skončili s nákupom, ale iba na ten deň. Zbehnite si do banky a nechajte si aktivovať službu cardpay alebo, ak nemáte kartu s trojčíslím na zadnej strane, nechajte si urobiť novú kartu, s ktorou budete môcť platiť týmto spôsobom. Oplatí sa to!

V niektorých prípadoch, hlavne stránky, ktoré posielajú zásielky z Ázie vám bude tovar chodiť od 10-30 dní, čo nie je až tak málo, preto buďte trpezlivé, zásielka by mala prísť do mesiaca.

  1. E-Bay – bazár, ktorého meno má cveng a pozná ho celý svet. Aj tu môžete nájsť veľmi pekné a nové kúsky. Niekedy je to najťažšie vybrať si z obrovskej masy tovaru. Určite však zamierte do sekcie Fashion. Ak hľadáte krátke nohavice, dlhé, ¾, žiadny problém, všetko si vyhľadáte podľa obrázkov. E-bay má jednu veľkú výhodu, je prehľadný. Ak sa neviete orientovať v záplave produktov, skúste si ich vyselektovať podľa ceny, veľkosti, farby, značky a nakoniec vám ostane len to, čo skutočne potrebujete.
  2. Asos – na tejto až kúzelnej stránočke, nájdete magneticky príťažlivé kúsky oblečenia, krásne šaty, kabelky, doplnky a nielen to. Nezľaknite sa, ceny sú rôzne. Asos sám má kolekciu vlastnej značky, no nájdete tu aj Designer Brands. Rovnako máte možnosť ísť na shop-marketplace, kde predávajú veci bežní návštevníci stránky. Je tu aj tzv. shop-Outfits and looks, Festival fasion, Holiday shop, Trend: East Village. Ceny sú síce vyššie, ale takéto kúsky u nás nenájdete. Ak budete mať šťastie, tak si vo výpredaji kúpite aj lacnejšie veci a stále s dovozom zadarmo. Free shipping môžete uplatniť vtedy, ak si vyberiete dovoz od 4-10 dní.
  3. Dealextreme – skutočne neskutočná stránka. Ak ju navštívi váš priateľ, manžel alebo kamarát je isté, že aj podľahne. Tento web obsahuje veľké množstvo úžitkových vecí. Svoje si tu určite nájdu aj ženy. Napríklad v kategórii Apparel nájdete náhrdelníky, náušnice, hodinky, slnečné okuliare, oblečenie. Veci sa predávajú za šokujúco nízke ceny. Ak sa vám to „nezdá“, nemajte obavy, stránka je vyskúšaná mnohými zákazníkmi. Nájdete tu aj mnohéReviews, spätné väzby od kupujúcich, ktoré vám pomôžu, ak si nie ste isté, či sú produkty kvalitné. Pri nákupe si môžete dokonca vybrať český jazyk. Podobné stránky, ale s menším výberom sú Deal-cool, Dealtoworld, Everbuying.
  4. Dinodirect – stránka podobná predošlým. Nájdete tu veľký výber a dostatok recenzií. Sú tu rôzne jazykové mutácie, slovenský však chýba.
  5. Priceangels – pokojne ho môžete odporučiť kamarátom. Nenájdete tu žiadne oblečenie, maximálne niečo pre psa a doplnky. Ideálne, ak potrebujete niečo do domácnosti alebo tu môžete nájsť vhodný darček pre priateľa. Podobné sú tiež: Focalprice, Tomtop, Kaidomein, Bestofferbuy, Davismicro.
  6. Lightinthebox – čínsky e-shop s množstvom tovaru. Nájdete tu kopu vecí na svadbu, ale nielen to. Je tu aj oblečenie a doplnky na bežný deň. Hľadajte, určite vám niečo padne do oka.Podľa recenzií, by vám mal byť objednaný tovar doručený  pomerne rýchlo. Pozor však na poštovné, za niektoré veci sa platí, tých však nie je veľa.
  7. Tmart, Suntekstore, Indeedbuy, Pandawill, Tinydeal – všetko s dopravou zadarmo, ide o čínsky tovar. Nájdete tu pomerne široký výber od oblečenia, cez doplnky, až po elektroniku a iné. Nie všetky sú rovnaké a nie všetky majú všetko, preto, ak hľadáte niečo konkrétne môžete to nájsť v jednom z nich alebo vôbec.

Treba myslieť nato, že ak niečo stojí málo, tak aj kvalita bude nižšia, to platí hlavne v čínskych e-shopoch. V prípade nespokojnosti je tu stále možnosť reklamácie. E-shopy sú veľmi rýchlo rozrastajúca sa obchodná oblasť. Nakupovať „e“ je pohodlné, rýchle a dovoz máte zadarmo, tak prečo váhať? Môžete, tak prísť k unikátnym veciam. Až dovtedy kým sa to nedozvedia vaše kamarátky.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 3]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *