Kamarátka alebo chlap?

Zoznámila vás kamarátka so svojím novým objavom, aby ste ho zhodnotili? Mala pravdu. Je fešák. Dá sa s vami do reči, poobede vám napíše na internete, pozve vás na drink. Viete dobre, že nerobíte nič nelegálne, no napriek tomu, cítite výčitku?!

Nevinná debata

Koľkým ženám sa to už stalo! Sedíte a rozmýšľate, či je to dobrý nápad. Máte strach, že ak sa s ním znovu stretnete, zapáči sa vám ešte viac. Je to predsa chlap, ktorý sa páči vašej kamarátke! A vy už viete, prečo sa jej tak páči. Pri pomyslení na neho chodíte po dome s hollywoodským úsmevom, prípadne čakáte online na každú jeho správu. Čo teda robiť? Je hriechom ísť si s ním sadnúť do kaviarne a nevinne sa porozprávať? Nahovárate si, že mu možno dokonca opíšete, aká je vaša kamarátka milá, dobrá a pekná a že vlastne jej tým iba pomôžete… Veď taká nevinná debata ešte nikomu neublížila.

Pravda alebo klamstvo?

Po skvelom večeri s ním ste už zistili, že ste sa úplne mýlili. O kamarátke nepadlo ani slovo, za to ste sa rozprávali o tom, čo rada robíte vy alebo on, žartovali ste spolu, nasmiali sa. Takto sa to vyvíjať predsa nemalo. No teraz ste si úplne istá, že ste z neho celá mimo. Je lepšie priznať sa kamarátke alebo je to ten najhorší nápad? Máte pokračovať v stretnutiach aj na úkor toho, že možno stratíte dobrú kamarátku? Ak budete pokračovať, skôr či neskôr sa to predsa aj tak dozvie. A určite bude lepšie, ak to bude vedieť od vás, akoby vás mala náhodne stretnúť spolu na ulici. No dobre si premyslite, ako jej to poviete. Kamarátke sa celú večnosť páči chlapec, ktorému ste sa zapáčili vy. Bude to znieť zle, ale ak je zdaná a má priateľa, odvolajte sa neho. Povedzte jej, že ona predsa priateľa má, tak prečo by ste ho nemohli mať aj vy? A ak je práve single, neostáva vám nič iné, ako sa jej spýtať, citovo ju povydierať a opýtať sa či nechce, aby ste boli šťastná, argumentovať, že to nie je vaša vina, jednoducho ste si padli do oka, tak sa kvôli chlapovi nebudete na seba hnevať.

Viem, že ju stratím

Každá žena je iná. Niektorá kamarátka to pochopí, objíme vás a bude vám držať palce. No povedzme si úprimne. Koľko máme takých kamarátok? Ani tá najlepšia by vám to asi neodpustila bez toho, aby to váš vzťah nijako nepoznačilo. Ak viete, že ide o váš krátky rozmar, premyslite si dobre, či tomu milému sympaťákovi nenapíšete, že vám na kamarátke záleží a už sa nechcete stretávať. Ak však máte pocit, že to nezvládnete, že vám s ním bolo príliš dobre a chcete ho aj naďalej spoznávať, porozprávajte sa s kamarátkou. Nenechajte sa odhovoriť od vlastného šťastia.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *