Sex na prvom rande: Dokedy treba čakať?

Existujú zásady typu sex až po treťom, či dokonca po piatom rande. Iné ženy, konzervatívnejšie, chcú najskôr týždne alebo mesiace chodenia, kým sa mužovi oddajú. Dokonca existujú ženy, ktoré stále razia zásadu, sex až po svadbe. A čo sex na prvom rande?

Minulosť vs. prítomnosť

Cez internet, vonku, cielene alebo náhodou… je jedno ako ste sa spoznali. Boli ste na prvej príjemnej romantickej večeri, neskôr na prechádzke v parku pri rieke. Odprevadí vás domov, keď zrazu prichádza moment lúčenia. Ak vám bolo spolu dobre a nie ste príliš ostýchaví, pobozkáte sa. Možno sa trochu začervenáte. Tak to zvyklo byť v minulosti. Avšak čoraz častejšie sa už na prvom rande stretávame s vetou: „Nechceš ísť ku mne?“ a to nielen zo strany mužov ale aj zo strany žien! Čomu vďačíme za túto zmenu a ako na ňu reagovať?

Nastala zmena

Žijeme vo svete, kde ľudia čoraz častejšie nečakajú na rôzne veci. Nečakáme na listy, píšeme maily, nečakáme na rozhovor s kamarátkami, zavoláme im, nečakáme na lásku, užívame si sex! Užívame si ho, kým ešte nepoznáme chyby druhého človeka, kým nám neprekáža jeho správanie, jednoducho povedané, kým ho nepoznáme. Keď nás niekto odmietne, máme pocit, že nás nechce a že ho nepriťahujeme, cítime sa hlúpo a nevieme pochopiť, kde nastal problém. Prečo však vidíme čakanie na zblíženie ako problém? Je po novom čakanie na sex staromódne?

Upadá morálka?

Mnohé ženy sa boja sexu na prvom rande, avšak aj tak ich láka. Celý večer bol milý, pozorný a vtipný, šarmantný gentleman a ony chcú zistiť, či je rovnako božský aj v posteli. Niektoré majú vo vnútri drobnú výčitku. Spať s chlapom, ktorého nepoznajú, to predsa nie je to, k čomu boli vedené. Avšak dodržiava ešte dnes niekto morálne zásady? A možno nemorálny nie je to správne slovo pre sex na prvom rande. Prívlastky sa dajú nájsť rôzne. Výstižnejšie je skôr slovo skorý či predčasný, ale aj tajomný a lákavý. Môžeme vo svete plnom nemorálností súdiť ľudí za sex, keď naň majú chuť?

O slovo sa hlási túžba, o slovo sa hlási rozum

Takže, pripomeňme si situáciu v akej sa nachádzate. Stojíte pred vašim domom, doma nikto nie je. Snažíte sa ešte chvíľu viesť nenútený rozhovor, len aby ste si premysleli stratégiu nasledujúcich sekúnd. Možno sa bojíte, že ho vystrašíte, a možno ste nemali sex už príliš dlho a najradšej by ste sa od samej túžby na neho vrhli priamo na ulici. Buďme úprimné, je to chlap! Je malá pravdepodobnosť (aj keď nejaká tu predsa len je), že vás odmietne, hlavne ak sa s vami cítil dobre a páčite sa mu. Avšak, dámy, ak vám nejde o sex na jednu noc ale o potenciálne budovanie vzťahu, kde zmizlo to romantické spoznávanie sa, ktoré je na vzťahu také čarovné? Kde sa vytratili pohladenia, randenie, čoraz intenzívnejšie bozky a čoraz dlhšie lúčenia? Verte, že ak sa trochu spoznáte, bude to oveľa krajší zážitok pre vás a v neposlednej rade aj pre vášho nového priateľa, pretože city sa stanú súčasťou celého aktu. Možno predsa len platí staré známe: Na dobré veci sa čakať oplatí.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 3 Priemer: 2.3]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *