Viete sa správne odlíčiť?

Žena sa odličuje

Make-up si vie urobiť každá. Líčením dokážeme stráviť hodiny, prečo ale nevenujeme dostatok pozornosti aj odlíčeniu?! A pritom, vedieť sa správne odlíčiť je v starostlivosti o pleť zásadné. Kozmetiku na odličovanie by ste mali mat skôr ako make-up!

Prosím odličujte!

Nesprávne (prípadne žiadne) odlíčenie sa nám skôr či neskôr vypomstí. Polámané, oslabené mihalnice, zvyšky riasenky, upchaté póry a vrásky.
Mnohé si myslia, že sa vedia odlíčiť správne. Nie je to však pravda. Buď nezvolíme správny produkt alebo techniku. Prečítajte si zásady správneho odličovania a overte si, či pre svoju pleť robíte maximum.

Pleť sa nečistí len večer

Venujte dostatočnú pozornosť aj rannému čisteniu pleti. Pleť sa cez noc čistí, produkuje maz a vyplavuje toxíny. Preto treba vždy predtým ako si nanesiete make-up, pleť vyčistiť. Ak ho nanesiete na znečistenú pleť, nikdy nebude vyzerať perfektne. Najprv siahnite po čistiacom mlieku či géle a potom, aby ste predišli vysúšaniu, aplikujte na tvár ešte pred samotným líčením vyživujúci alebo hydratačný krém.

Nezabúdajte na krk a pery

Na pery a krk sa často zabúda. Rovnako ako riasenku, treba odstrániť aj všetky zvyšky rúžu či kontúrky. Pery odličujte od kútikov smerom k ich stredu. Pri odličovaní tváre neskončite na brade, ale pokračujte aj k nižším partiám. Nezabúdajte, že krk dokonale prezradí vek každej dámy… vrásky na krku sú našim najväčším nepriateľom.

Dodržujte postup

Čudujete sa, prečo sa vám lámu mihalnice? A ako si ich odličujete? Šúchaním vatového tampónu o oči hlava-nehlava? Tak si pamätajte, že oči sa odličujú len dvoma, maximálne troma smermi. Najskôr priložte tampón na oko a chvíľu počkajte, kým začne účinkovať rozpúšťacia látka. Až potom ho potiahnite smerom dole alebo do boku.

Správy odličovací prípravok

U len nájsť správny odličovací prípravok nie je jednoduché. Mnoho z nás s tým má skúsenosti. Prípravky, ktoré zanechávajú pleť mastnejšiu než pred odlíčením a také, ktoré nás pália asi nebudú najvhodnejšie. Tu platí jedno – investujte. Je na vás, či potrebujete odličovadlo zvlášť na oči a zvlášť na tvár alebo si vystačíte s univerzálnym mliekom, hlavne nech je kvalitné. Ak neváhate ,,vyhodiť“ peniaze za značku riasenky, investujte aj do odličovacieho mlieka či gélu. Platí to dvojnásobne ak máte veľmi citlivú a problematickú pleť. Vtedy zájdite do lekárne a porozhliadnite sa po micelárnych roztokoch, ktoré neobsahujú alkohol ani parfum.

Pleť sa neodličuje pleťovou vodou. Tá slúži často len na osvieženie. Siahnite po odličovacom mlieku alebo po géle. Pozornosť venujte aj odličovacím tampónom – nie je tampón ako tampón. Tu ide skôr o výrobcu a štruktúru tampónu. Niektoré môžu púšťať jemné chĺpky, ktoré ostávajú na pleti. Odličovacími tampónmi nešetrite, aby sa nečistoty nedostávali naspät do pórov.

Čosi navyše pre pleť

Keď už budete pleť rozmaznávať ako treba, doprajte jej aj niečo navyše v podobe pleťovej masky. Nepreháňajte to, úplne stačí jedna pleťová maska do týždňa.

A na záver „perlička“ – dnes existujú už aj odličovacie mlieka pre mužov. Zdá sa vám to nenormálne? Sú určené hlavne na odstránenie prachu a nečistôt, no nielen to, mnohí páni dnes bežne používajú make-up.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *