Nebuďte padavky, 1 deň to vydržíte!

Vravíte si: „od budúceho pondelka, tak utorka, v stredu určite!“. Najradšej by ste nezačali nikdy? Buď nemáte pevnú vôľu alebo sa vám jednoducho nechce. Čo s vami?! Očistite si svoj organizmus, bude vám vďačný. Tu je náš recept na pôst.

Očista je nutná! Čas od času…

Nechce sa vám, lebo pri pomyslení na to, že najbližšie týždne budete existovať na vode, surovej zelenine, ovocí, či rôznych cereálnych pokrmoch začínate akosi váhať. Pre niektoré to nie je žiadny problém, pre iné mučenie.

Zákon schválnosti je, že na tých čo najčastejšie jedia klobásy a sedegín to nie je vidieť. Tak či onak, nejde iba o váhu, ale prvom rade o zdravie. Občas by sme mali predsa len vyskúšať, čo to je pôst. Aspoň jeden deň!

Zdravá očista

Jeden deň síce nič nezachráni, no tráviaci trakt si aspoň na chvíľu vydýchne. Ide hlavne o to odstrániť časť škodlivín z tela. Ak sa rozhodne telo upratovať, ako prvý ide von ten najväčší neporiadok. Preto má určite aj jeden deň zmysel. Je to zároveň najlepší spôsob ako bojovať proti chorobám a únave. Posilníte tak imunitný systém, ktorý sa s každým neduhom hravo vysporiada. Budete ľahšia, tvár budete mať oddýchnutejšiu, pleť čistejšiu a takisto sa vám zlepší spánok.

Pri splne mesiaca…

Či veríte na veci medzi nebom a zemou alebo nie, očista je za splnu mesiaca oveľa efektívnejšia. Je skutočne vyskúšané, že mesiac je pri očistných dňoch veľký pomocník. Celý proces je jednak jednoduchší a hlavne účinnejší. Skúste sama a uvidíte. Myslite aj nato, že na tento deň si treba naplánovať činnosti, ktoré musíte urobiť a ktoré počkajú. Trojhodinová túra určite nie je nič pre postiacich sa. Pohyb síce detox stimuluje, nemali by ste sa však nijak zvlášť premáhať a naťahovať.

Čo si môžete dopriať?

Veľa toho v pôstny deň nebude. Niečo ale predsa. Základom je voda, voda a ešte raz voda prekladaná minerálkou. Povolené sú aj ovocné či zeleninové šťavy a zelené čaje. Určite však v menšej miere. Na stopercentné šťavy predávané v obchodoch ani nemyslite. Toľko cukru a syntetiky sa k pôstnemu dňu nehodí.

Hoci ide o jednodňovú kúru, je dosť dôležitý aj deň po. Keďže budete mať stiahnutý žalúdok, treba to využiť. Nemá význam jeden deň sa snažiť a na ďalší to „zabiť“ klobáskou. Jesť treba s mierou a na deň po by Vám ani veľmi chutiť nemalo. Treba to využiť a žalúdok zaťažovať pomaly a čo možno najzdravšie.

A o mesiac znova. Pre tie disciplínované o týždeň. Oplatí sa to.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 3 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *