Oblečte sa ako farebná cibuľa

Krásna teplá jeseň, babie leto a množstvo žiarivých farieb, s ktorými sa hrá slnko ako mačka s myšou. Zvoľte štýl jeseň a nechajte svoje oblečenie dýchať teplými, živelnými tónmi zeme.

Nie vždy svieti slnko

Samozrejme, niekedy si aj zamrholí. Ideálne je vykuknúť ráno cez okno alebo vybehnúť na balkón a zistiť ako to na dnes vyzerá. Čo si obliecť do takéhoto počasia? Predsa teplé oblečenie, ktoré môže byť rovnako štýlové ako saténové negližé.

Zvrchník prosím

Pre romantičky, ktoré nepohrdnú francúzskym štýlom je tu zateplený kabátik po kolená, v čiernej alebo béžovej farbe. Je to asi najklasickejšia klasika tohto obdobia. Pre tie, ktoré kabáty vonkoncom nemusia je tu športovo-elegantná bundička z kože, koženky alebo iného materiálu. Ak ste sa stále nenašli skúste krátky športový kabát. Na farbe nezáleží, no najlepšie bude, ak si zvolíte paletu, ktorá sa hodí k vašej pleti a vlasom. Pokiaľ máte doma arzenál kabátov, ktoré majú svoje zlaté obdobie za sebou, skúste ich oživiť originálnou brošňou alebo šatkou. Na škodu nie je ani štýlový opasok. Budete milo prekvapená aké divy dokáže.

Farebné pančušky

Jesenné obdobie je ako stvorené na milé farebné, vzorované pančucháče. Sú nenahraditeľným doplnkom! Stačí výraznejšia farba a váš outfit získa úplne nové kontúry. Na detailoch záleží najviac a ak chcete rozžiariť seba a svoje najbližšie okolie, určite skúste pančuchy! Nielen listy, ale aj vaše nohy môžu spievať farebné ody. Čo tak červená, hnedá, žltohnedá, tmavozelená, oranžová? Alebo je libo vzor? Nechajte sa zlákať a vkĺznite do jesenných pančúch.

Preč s čiernou

Nepodľahnite jesennej depresii. Smútok za letom skúste zahnať farebným kabátikom alebo aspoň veselým doplnkom, keď už ste celá čierna. Melanchólia je síce studnicou inšpirácie, no sústreďte sa radšej na ohnivé farby jesene, z ktorých príšti energia na kvantá. Oddajte sa cyklu štyroch ročných období a nechajte sa zvnútra zahriať čajom, spomienkami na leto a zvonku farebným kabátom. A keď nemáte náladu, skúste aspoň farebnú šatku alebo opasok. Uvidíte, že vám tento svetlý bod pozdvihne náladu do ďalšieho dňa.

Vrstvenie

A je to tu! Ráno vypadnete z domu a neveríte vlastným zmyslom. Zima ako v Rusku, aj také môžu byť októbrové rána. V práci je zasa teplo ako v rúre a máte pocit, že sa čo nevidieť premeníte na dôsledne prepečený pagáč. Keď idete z práce prekvapí vás teplo, no na polceste sa znenazdajky spustí jesenná búrka. Základnou výbavou do premenlivého počasia je vrstvenie. Podkladom je tielko, na neho si dajte košeľu či tenký svetrík, ktorý preložíte ďalším svetríkom, cez to všetko jednu tenkú štrikovanú vestičku a na záver to zapečte s kabátom či bundou. Vravíte si ako cibuľa?! Nuž lepšie ako PN. Vymyslite si svoj vlastný systém vrstvenia. Vždy je lepšie mať niekoľko alternatív a mať si čo vyzliecť či obliecť.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *