Prečo milujeme zlých chlapcov?

Už zasa dilema rozum verzus cit. Viete že vás zraní, viete, že život s ním nebude prechádzka ružovou záhradou, že ako životný partner a otec vašich detí nebude ideálny. Možno vás aj podvedie. Tak prečo ho chcete?! 

Telo športovca, zápasníka

Akí sú?

Je to nespútaná duša, nikomu nepatriaca, divoká.  Nikdy ho nebudete vlastniť. Ako vietor vo vlasoch, raz tu raz tam, ošľahaný nomád, skúsený dobrodruh. Vždy bude niečo, čo o ňom nebudete vedieť. Čo je na jednej strane očarujúce, na druhej naháňa strach z neznáma. Predtým ako sa rozhodnete stratiť pôdu pod nohami premýšľate, či sa necháte zraniť lebo viete, že s týmto to inak nepôjde. Zvažujete či sa postaviť tvárou v tvár láske. Nakoniec zistíte, že ste v tom až po uši a chiméra o slobodnom rozhodnutí je tatam. Toto je skrátka prípad kedy ide slobodná vôľa bokom.

V čom je jeho čaro?

Stále vám uniká, nikdy vás nenudí, drží vás v strehu, stále si ho musíte získavať ako na začiatku. Tým, že je nedosiahnuteľný máte priestor nato, aby ste si ho idealizovali donekonečna, čo vás drží stále akoby čerstvo zamilovanú. Guru Plzák tvrdí, že už samotný ideál v sebe zahŕňa nedosiahnuteľnosť. Živíte tak niečo čo neexistuje. Viete, že vám vzťah s ním neprospieva, napriek tomu v ňom zotrvávate? Ženy majú predsa len vyšší prah bolesti, aj tej duševnej. Stojí vám však zato umárať sa nenaplnenou láskou k donchuanovi, ktorý ostáva otáznikom sám pre seba? Sú ženy, ktorým vyhovuje taliansky vzťah, večná neistota, bez ktorej nevedia ľúbiť. Stále sa vám sťažujú, čo zas vyviedol, aké sú z neho nešťastné, ale bez vzťahu s ním sú ako bez duše. Dokonca vravia, že nikoho ako on nenájdu. A asi majú pravdu. Čo ak by si našli niekoho lepšieho.

Určite ho skrotíte

Myslíte si, že za tým všetkým je citlivý muž, rodinný typ, že ho skrotíte svojou láskou, iba vy a žiadna iná. Ideál Gladiátora, ktorý bojuje, aby pomstil svoju rodinu. Drsný a citlivý zároveň. Milujúci, jeho jedinou achillovou pätou je láska k VÁM. Pravdepodobnosť, že to je pravda, nie je vysoká. Ak sa do toho chcete pustiť, držíme palce. Nezabudnite si pribaliť suspenzor na srdce. Myslite však nato, že zamilovanie trvá krátko. Nedá mi nespomenúť opäť Plzáka: „Manželstvo  je drina a sexuálna slasť je tou najsilnejšou emóciou“. Je na vás čo z toho si vyberiete a kam chcete, aby sa váš život uberal. A nakoniec nezabudnite, že vyhrávajú vždy tie kľudné, veselé, nonšalantné a sebaisté. Takže sa nenechajte rozhodiť, nesvedčí vám to!

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 4]
Značky:,

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *