V lete bez mejkapu?

Žena v lete bez makeupu

V lete väčšina z nás odloží všetky šminky a vybalí ich až na jeseň. Jediná kozmetika na leto je opaľovací krém. Vodné športy maskare neprajú a často krát sa z nej po pár minútach stane masakra. Čo s tým?

Jedine ak

By sa vám chcelo každých päť minút prepudrovať nos a zotrieť roztekajúce sa očné tiene. Leto je leto, nemôžeme však fungovať úplne bez líčidiel. Spoločenská akcia alebo večerné posedenie v meste – to si líčenie jednoducho pýta. Tu je pár tipov na letné líčenie, či už máte tvár krásne bronzovú alebo len jemnučko sfarbenú do hneda. Pokiaľ ide o…

…make-up:

V lete to s ním nepreháňajte. Na slnku sa totižto topí rýchlejšie než sneh. Aby vám na tvári vydržal, je vhodné zvoliť vodeodolný variant, ktorý v porovnaní s bežným make-upom vydrží oveľa dlhšie. Zbytočne však zaťažuje pleť, preto by ste sa ho mali cez leto obmedziť.  Najlepšie by bolo vynechať ho úplne. Ak potrebujete zakryť drobné nedostatky či zjednotiť pleť, použite radšej tónovací krém.

Veľkú pozornosť venujte výberu tónu. Ideálne je zaobstarať si make-up alebo tónovací krém o odtieň tmavší než nosíte počas roka. Svetlý film na opálenej pokožke by vám urobil nepekné fľaky a pridal by vám niekoľko rokov.

…púder:

S make-upom alebo bez, púder nesmie chýbať v žiadnej kozmetickej taštičke. Siahnite po bronzovom púdri, ktorý krásne zvýrazní opálenú tvár. Nanášajte ho veľkým guľatým štetcom. Pozor ale, aby ste to veľmi neprehnali, budete pôsobiť umelo.

…riasenku a očné tiene:

Ak musíte, siahnite radšej po vodeodolnej riasenke, ktorá prežije vodu, slzy i horúčavy. Ak ste svetlovláska, použite na denné líčenie radšej hnedú riasenku. Čierna môže pôsobiť zbytočne tvrdo. Čo sa očných tieňov týka, nie je ich mnoho, čo vydržia horúčavy. Nechajte si ich radšej na večer, v každom prípade siahnite po púdrových formách. Toto leto sa riadi heslom – všetko je vo farbách, všetko je dovolené. Cez deň voľte tiene v prirodzených, zemitých farbách, ale na večer si dovoľte niečo živé, niečo výrazné. V kurze je fialová, červená, zelená, žltá či modrá vo všetkých odtieňoch. Neviete sa vzdať čierneho dymového líčenia? Skúste to trochu inak a skombinujte tmavú modrú so šedou či striebornou.

…pery:

Pri perách platí to isté, čo pri očiach. Hľadajte rúže v ,,divokých“ farbách – červená, ružová, oranžová, a také, ktoré vytvárajú ilúziu plných pier. Farba, lesk, efekt! Samozrejme, tieto farby musíte vhodne skombinovať s oblečením a celkovo musíte vedieť, kde je hranica. Odložte ich radšej na večernú párty, a do práce zvoľte radšej matný rúž telovej farby či transparentný lesk.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *