Vojna neviest: Chcem krajšie šaty ako ona!

Šaty robia človeka a biele šaty robia nevestu. Hlavne pokoj, tak či tak budete stredobodom pozornosti vy. Takže stačí, že budú biele. Vlastne ani to nemusia byť. Stačí ak budete oblečená. Vlastne…

Hlavné je, že sa ľúbite

Keď budete šťastná budete žiariť aj bez šiat a to je predsa dôležité, nie?! Šaty biele, smotanové, perleťové, čipkové, farby šampaň, ružové, fialové v trende sú všetky. Stačí, aby ste sa v nich vy cítili príjemne, pohodlne a krásne!

Rady a tipy:

  • Vyberte sa so svojimi kamarátkami na malú dámsku jazdu do svadobného salónu, priateľky vám poradia, čo dnes letí a čoho by ste sa mali vyvarovať.
  • Ak máte už dlho vyhliadnuté nejaké šaty, verte, že ako na potvoru vám nesadnú. Nezúfajte a vyskúšajte viacero druhov a modelov, určite sa nájde ten vhodný.
  • Ak viete, že chcete mať vysoké topánky, vezmite si ich do salónu (alebo aspoň také, ktoré majú podobnú výšku), aby vám sedela aj dĺžka šiat.
  • Ak má vaša priateľka svadbu v rovnakom čase ako vy, choďte si požičať šaty spolu, uvidíte, že si navzájom nebudete závidieť.

Biele verzus farebné

To, že družičky majú farebne zladené šaty je normálne, ale čo tak farebné svadobné šaty?! V čom spočíva idea bielych svadobných šiat? Biela farba je oddávna symbolom čistoty, nehy a niečoho nedotknutého. Aj v prírode je jedinečná a okúzľujúca.

Biele šaty sú zvykom, ktorý zaviedla v roku 1840 kráľovná Viktória, keď sa vydávala za princa Alberta. Určite to neboli prvé biele šaty na svadbe, ale naštartovali „biely boom“. Je možné, že už predtým sa vyskytli biele šaty, ale väčšinou záležalo skôr na tom, či sú to najlepšie nevestine šaty. Kedysi sa ženy vydávali vo svojich najlepších šatách, na farbe nezáležalo. V minulosti bola biela farba považovaná skôr za nepraktickú pretože sa ľahko zašpinila.

Prečo práve biele svadobné šaty?

V bielej totiž vynikne krása každej ženy a hodí sa takmer každej? Biela neveste rozžiari tvár, oči, telo – vynikne celková ženská silueta a na svadobnej hostine vám udrie do očí práve BIELA nevesta.

Čo ak si zvolíte žlté, ružové, farebne kombinované farebné svadobné šaty? Nebojte sa, farebné vám iste neuberú na výnimočnosti! Ich výhodou je, že nebudete mať pocit, že ste každému na očiach ako v bielych, pretože väčšina bude vo farebnom. O to príjemnejšie sa budete cítiť. Ak biela skrátka nie je vaša šálka kávy, zvoľte si farbu, ktorá sa vám hodí k očiam, vlasom alebo sa v nej proste dobre cítite. Je to váš deň a hlavné slovo máte vy!

Väčšina vsadí na klasiku. Ak sem patríte, skúste bielu spestriť farebnou stuhou, živými kvetmi vo vlasoch alebo si požičajte biele šaty s kombináciou ružovkastej, fialkovej či červenej. Určite tým nič nepokazíte!

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *