Ako sa vykrútiť zo vzťahu?

Nedôvera vo vzťahu

Viete, že váš dlhodobý vzťah nefunguje a je čas skončiť ho. Neviete sa s ním však rozísť tvárou v tvár, tak ako ste to urobili s vašimi ostatnými partnermi. Ako nato?

Zavolajte mu!

To ešte neznamená, že ste bezchrbtová mrcha. A čakať mesiace na to, kým budete mať príležitosť urobiť to osobne?! Nebude to ľahké, ale byť uväznená vo vzťahu, v ktorom už ďalej nechcete byť je utrpenie mladého Werthera. Pomerne brutálne je rozísť sa so svojim dlhodobým priateľom smskou, e-mailom alebo inou formou elektronickej komunikácie. Nielen že je to neosobné, ale partner ostane rozorvaný a otvorený ako na operačom stole, s pocitom, že ešte nebolo povedané posledné slovo. On vlastne nemal možnosť povedať nič, keďže ste mu to jednoducho oznámili. Zavolajte mu keď bude mať čas rozprávať sa a hlavne keď budete s istotou vedieť, že nemá na práci niečo dôležité – stretnutie, obchodné jednanie. V opačnom prípade ho dostanete do pozície kedy sa bude musieť so svojimi emóciami vyrovnávať za pochodu a na verejnosti.

Volajte krátko

Naťahovať telefonát nemá význam, situáciu to iba zhorší. Keď ste spolu chvíľu predtým ako ste sa s rozišli chatovali, rozchod ho môže poriadne prekvapiť. Určite nezačínajte takto „ahóój, mala som skvelý deň. Povýšili ma, kúpila som si nové šaty a mimochodom chcem sa rozísť.“ Choďte rovno k veci. Potom ako mu jasne poviete, čo cítite, oznámte mu že jeho veci mu pošlete na druhý deň. Rýchlo sa rozlúčte s tým, že si myslíte, že najlepšie čo môže urobiť je len povedať ahoj. Možno sa vám to bude zdať kruté a neosobné, ale čokoľvek v tomto momente poviete, situáciu to nezľahčí. Zaveste. Je lepšie dať obom šancu spracovať informáciu a upokojiť sa, namiesto toho, aby ste viedli horkokrvnú diskusiu bez konca.

Pošlite mu jeho veci

Najlepšie bude ak mu všetko pošlete poštou. Hlavne nič nepoškoďte. Veci mu pošlite precízne zabalené, dokonca aj keď ste nahnevaná tak, že by ste ich najradšej zdemolovali tým najkreatívnejším spôsobom. Na pošte si vypýtajte potvrdenie a balík posielajte ako inak – doporučene. Aby na vás nemohol vyrukovať s tým, že ste mu veci neposlali a nikdy ich nedostal.

Nediskutujte s ním

Bude sa vás asi pokúšať kontaktovať – neodpovedajte mu! Keď mu poviete, že si myslíte, že nie je vhodné teraz spolu komunikovať, bude mu jasný váš postoj a bude vedieť na čom je. Vydržte a on pochopí, že to myslíte vážne. Dajte mu čas, obidvaja by ste mohli povedať veci, ktoré by ste neskôr ľutovali.
Ukončenie dlhodobého vzťahu môže je veľmi, veľmi bolestivé. Stále to však môžete urobiť spôsobom, ktorý nie je až taký krutý. Nie je žiaden dôvod na to spôsobovať partnerovi bolesť navyše. Neexistuje jednoduchý spôsob ako ukončiť vzťah, či už je dlhodobý alebo nie. Vždy to je strata. A ak po rozchode necítite, že ste niečo stratili, o nič ste ani neprišli.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *