5 dôvodov prečo nemať dovolenkový sex

Prečo nemať dovolenkové milostné dobrodružstvá

Sex nie je vždy najlepším riešením ako sa na dovolenke vyjašiť. Dovolenka je čas, kedy sme všetci bodrej mysle, plní chuti do života a entuziazmu, odhodlaní relaxovať. A takisto čas na to mať vesmírne dobrý sex, veľa dobrého sexu! Nepreháňajte to!

Časopisy, magazíny a tolkšov nám radia ako presexovať dovolenku so svojim stabilným partnerom, či len sexuálnym partnerom alebo ako uloviť dovolenkovú lásku. Zdravý rozum nám však radí opačne. Dovolenkový sex nemusí byť práve najlepší nápad. Prečo? Tu je 5 dôvodov.

1. Na dovolenke sa pije

Shakespeare 4 storočia dozadu veľmi múdro poznamenal, že alkohol síce podporuje túžbu mať sex, ale znižuje schopnosť mať ho. A to platí ako pre ženy, tak aj pre mužov. Alkohol spomaľuje reflexy, orgazmus nevynímajúc. Alkohol ho takpovediac ochromuje. Takisto ovplyvňuje aj našu častokrát neuváženú voľbu sexuálneho partnera, miesta a aktivity. Alkohol nepraje ani zmysluplnej debate, takže to či sa idete vyspať s niekým HIV pozitívnym, ženatým prípadne úchylným sa dozviete až v momente keď budete niesť následky svojej zhýralosti.

2. Dajte pozor na antikoncepciu

Zabudli ste si svoje antikoncepčné tabletky doma, ale spoliehate sa nato, že ten druhý určite prinesie kondómy. Zvýšte opatrnosť, aby ste si ako suvenír nepriniesli domov uvrešťané darčekové balenie. Hráte tak nie ruskú ale baby ruletu. Neospravedlňujte sa sami pred sebou, že žijete len raz, že máte dovolenku, že jeden nechránený sex predsa nemôže spustiť lavínu udalostí, ktorá skončí novým životom. Môže!

3. Keď ste mrzutý

Ak máte pocit, že všetci sú proti vám, rodina do vás hustí, ako to žijete, kamaráti majú svoje životy, v horšom prípade usporiadané a spokojné, len vy sa cítite ako nezriadený komunálny odpad. Každý sa pýta prečo ste skleslý, prečo žijete ako žijete a všetci vám radia. Najradšej by ste odleteli ako lajka, krúžiť s družicami po obežnej dráhe, ale vy idete na dovolenku! Takýto zraniteľný môžete ľahko podľahnúť vábeniu sekty alebo sexu. Sex rovnako ako alkohol nič nevyrieši. Takže ak ním idete prekonávať svoju osamelosť alebo frustráciu, vyhoďte si to rýchlo z hlavy. Verte, že sexuálne faux-pass vašu frustráciu ešte znásobí.

4. Máte nerealistické očakávania

Ste romanticky naladená, prišli dlho očakávané prázdniny, na ktoré ste minuli majetok, každý vám hovorí, že máte skvelého partnera, ste obaja troška podnapití a ešte  je aj nový rok a vy ste nemali plnotučný sex už poriadne dlho a teraz si to môžete všetko vynahradiť. Ak máte príliš veľké očakávania, ste automaticky v napätí a vaše telo vám to dá pocítiť. Takže ak úzkostlivo, s radosťou a šialeným očakávaním vyhliadate ten deň S, zoberte prípadné zlyhanie s humorom. Aj preto je plánovať geniálny dovolenkový sex, a žiť z tejto myšlienky pol pracovného roka, dvojsečnou zbraňou.

5. Skutočne potrebujete objatie, pohladenie, ticho, teplo, tekutiny a tíšenie bolesti

Celé prázdniny, cestovanie, rodina, party, pitie, jedenie, míňanie, kultúrne pamiatky, milión ľudí, vnemov, podnetov vás rozporcovali a urobili z vás puzzle o 1000 kúskoch. Až tak, že potrebujete niekoho  kto vás zloží a odnesie do postele. Ak je to váš prípad, zrejme na sex nemáte ani pomyslenie. Pravdepodobnejšie očakávate mojkanie, hladkanie, pocit bezpečia a súnáležitosti. Mnoho ľudí si však nevie vypýtať práve túto odľahčenú verziu telesného kontaktu, takže za účelom byť si blízko strpia aj sex. Ak vám to odsýpa gratulujeme, väčšinou to tak však nie je. Skúste si osvojiť pár mojkacích slovíčok, ktoré keď použijete, pochopí aj druhá strana, že nechcete sex, ale pohladenie.

Samozrejme existuje aj dôvod číslo 6: vy alebo váš partner skrátka nemáte náladu. Či už je dovolenka alebo nie, je to dôvod, ktorý musíte brať vážne za každých okolností.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *