Nedokážem dôverovať: Základná chyba vo vzťahu?

Dôvera vo vzťahu

Denne si opakujete, že vám nič nehrozí a musíte mu začať veriť. Sama dobre viete, že je to základný bod udržania vzťahu. Avšak len čo vystrčí päty z domu, už ste podozrievavá, máte chuť mu zavolať alebo sa na vlastné oči presvedčiť, či je všetko ok.

Bojím sa sklamania

Častokrát sa stáva, že keď raz ženu muž podvedie, už sa nevie tak celkom otvoriť novej, bezchybnej úprimnosti. Jazvy na srdci zostávajú a treba sa naučiť s nimi žiť, brať ich ako súčasť vášho života a nevenovať im väčšiu pozornosť, ako si naozaj zaslúžia. Dámy, vraví sa, že všetci chlapi sú rovnakí, ale je to mýtus. Nikto na svete nie je rovnaký.  Každý sme jedinečný a výnimočný. Ak vás oklamal jeden, neznamená to, že vás oklame aj druhý. Naučte sa o svojom probléme hovoriť. Zdôverte sa mu. Možno už navždy ostanete podozrievavá, ale netreba to preháňať. Ak ide o skutočnú lásku, nepodvedie vás. A ak to pravá láska nie je, určite to vycítite. No nechcite, aby sa cítil ako v klietke, to pružnosti vášmu vzťahu naozaj nedodá. Takže nebojte sa ďalšieho sklamania! Žite naplno! Keď nie ste spolu, venujte sa sebe, svojim záľubám, práci, kamarátkam a keď ste spolu, uvoľnite a vychutnávajte si spoločné chvíle.

Čo ak ma nepochopí?

Niekedy je problém inde. Vy sama mu nechcete povedať o svojom živote, o svojej minulosti. Možno ste vystriedali viacerých chlapov alebo ste robili veci vo vzťahoch, na ktoré práve nie ste veľmi pyšná. Teraz ide o nový vzťah. Neničte sa minulosťou. Ak je váš nový partner s vami, je to preto, že vás má rád a záleží mu na vás. Ak máte pocit, že o vás musí niečo vedieť, začnite mu veriť. Rozprávajte mu o sebe, nie preto, aby sa zľakol, ale preto, aby poznal vašu minulosť. Len cez minulosť budete ľahšie prekonávať prekážky v budúcnosti. Pýtajte sa aj vy jeho. Čím viac toho budete o sebe vedieť, čím menej tajomstiev bude vo vašom vzťahu, tým viac sa budete priťahovať. Vypočuje si vás a stane sa vám oporou. To čo bolo v minulosti predtým, než ste ho spoznali, to predsa nemá dopad na váš nový vzťah. A nebudete sa báť ísť spolu na ulicu a stretnúť svojho bývalého. Nie je to skvelá predstava?

Dôvera je základ

Nenadarmo sa hovorí, že dôvera je základom vzťahu. Či už ste spolu krátko alebo dlho, ak stratíte voči sebe dôveru, nastanú výčitky, hádky, obvinenia. Ak vo vzťahu nie ste šťastní, nepodvádzajte! To platí rovnako pre mužov aj ženy. Vzťah ukončite. Aký to má zmysel, keď to, čo cítite, nie je láska? Keď máte potrebu byť s niekým iným? Ale hlavne partnera neklamte. Zistenie, že jeden z vás verí a druhý to len hlúpo využíva, je to najsmutnejšie. Rozchod nie je pekný ani veselý, ale nebolí toľko, ako zistenie, že človek, ktorému ste odovzdali svoje srdce a dôveru, to hlúpo zneužil. Avšak ak sa máte radi a ak si budete navzájom obaja veriť, všetko zrazu pôjde jednoduchšie. Budete prirodzene šťastná a on s vami.  Keď nebudú medzi vami tajomstvá, bude sa vám oveľa ľahšie dýchať.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *